Umów się
na darmową konsultację!
Imię i nazwisko:*
Adres e-mail:*
Nr telefonu:*

Studio filmowe – jak wybrać?

Reklama, relacja z eventu, prezentacja produktu lub nagranie wesela? Studio filmowe powinno pomóc!

Trzeba w takim razie znaleźć odpowiednie studio filmowe!

Rynek wideo z dnia na dzień się rozrasta i co chwila pojawiają się nowe firmy, które oferują usługi filmowe. Jak w takim razie wybrać odpowiednie studio?

Portfolio

Sprawa banalna, ale tak często pomijana. Kiedy zamierzamy powierzyć komuś zrealizowanie ważnych dla nas momentów lub profesjonalne odwzorowanie naszej wizji to warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie kilku wcześniejszych produkcji danego studia filmowego. W końcu to ono świadczy o umiejętnościach, na które będziemy liczyć.

Zwracajmy uwagę na jakość, ale również montaż, bo to on jest kluczowym elementem w finalnej wersji filmu. Dobrze zsynchronizowana muzyka lub głos lektora to podstawa. Zwróćmy również uwagę na ruch kamery, czy jest chaotyczny, czy płynny. Warto jednak pamiętać, by nie oceniać każdej produkcji z portfolio jedną miarą, bo różne projekty będą miały różne wymogi. Niekiedy “klient po prostu tak chciał”.

Doświadczenie

Studia filmowe również specjalizują się w swoich kategoriach. Nie zlecimy produkcji reklamy dla studia, które do tej pory kręciło tylko wesela. Są na rynku oczywiście firmy, które mają dużą paletę możliwości. Dla przykładu naszą możesz sprawdzić tutaj.

Oprócz portfolio warto zapytać również o osiągnięcia związane z wcześniejszymi projektami. Czy były gdzieś wyróżniane i otrzymały nagrody? Może stały się kluczem w marketingu jakiegoś produktu? Doprowadziły do wzrostu zainteresowania firmy w social mediach? Wszystko to może stać się ważnym aspektem przy wyborze odpowiedniego studia filmowego.

Umowa

Zanim podpiszemy umowę i przystąpimy do pracy nad realizacją filmu nie wolno zapomnieć o pytaniach związanych przede wszystkim z wizją, scenariuszem i pomysłem. Dobre studio filmowe im więcej wie o tym, co ma zrealizować (co przedstawić, jaki jest cel, gdzie i kiedy będzie kręcone, warunki, uwagi itp.) tym lepiej ich praca zostanie wykonana. Postaraj się uniknąć niespodzianek dla ekipy filmowej, gdyż brak przygotowania do niektórych sytuacji wpłynie przede wszystkim na Twoją niekorzyść.

Zwróć uwagę co dokładnie jest zawarte w nadesłanej przez studio filmowe umowie. Jakie są deklaracje względem ich pracy, termin realizacji, cena za poszczególne zadania takie jak np. dzień zdjęciowy, montaż lub korekta audio. Warto dopieścić te aspekty przed rozpoczęciem współpracy, żeby przy etapie postprodukcji nagle nie okazało się, że coś jest nie tak. Dobre studio filmowe samo podpyta o swoją pracę, ale warto również samemu zainteresować się tematem, gdyż to w końcu nasze pieniądze i nerwy są stawiane na szali, a jeśli chcemy osiągnąć profesjonalny efekt końcowy warto się tym zainteresować. Współpraca to klucz do sukcesu!

Podziel się:

Umów się na darmową konsultację.

Zarezerwuj termin i omów z nami potrzeby Twojej marki. Bezpłatnie.
Nasza strona korzysta z ciasteczek (pliki cookie). Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.
Polityka prywatności