Umów się
na darmową konsultację!
Imię i nazwisko:*
Adres e-mail:*
Nr telefonu:*

Jak zabezpieczyć konta social media? Najlepiej szybko.

konta social media

Konta social media to nie tylko wiadomości ze znajomymi i zbierani latami obserwujący. Dzisiaj konta social media, to również dostępy do wielu ważnych aplikacji, a przede wszystkim nasze wrażliwe dane, jak np. połączone karty płatnicze.

Jak jednak zabezpieczyć nasze konta social media?

Nie ma na świecie idealnego systemu zabezpieczeń, który dawałby 100% gwarancji przed kradzieżą lub wykorzystaniem ze złymi zamiarami. Można za to podjąć pewne środki ostrożności i zminimalizować ryzyko związane z takimi zagrożeniami Główne aspekty zwiększenia bezpieczeństwa kont to używane urządzenie oraz metody weryfikacji.

Jak zabezpieczyć konta social media?
Weryfikacja dwuetapowa

konta social media Weryfikacja dwuetapowa

Weryfikacja dwuetapowa pozwala chronić Twoje konto przy użyciu hasła i telefonu. Kradzież Twojego hasła jest łatwiejsza, niż myślisz, a weryfikacja dwuetapowa jest obecnie najpopularniejszą metodą, by temu zapobiec.

Każda z tych popularnych czynności naraża Cię na kradzież hasła:

  • Używanie tego samego hasła w więcej niż jednej witrynie
  • Klikanie linków w e-mailach lub postach w social media

Konta większości osób są chronione tylko przez jedną warstwę – ich hasło. Jeśli używasz weryfikacji dwuetapowej, a haker zdobędzie Twoje hasło, to żeby dostać się na Twoje konto, będzie potrzebował jeszcze Twojego telefonu lub klucza bezpieczeństwa. Dzięki weryfikacji dwuetapowej możesz powstrzymać intruzów, nawet jeśli przechwycą Twoje hasło. Każdy, kto spróbuje zalogować się na nie na innym komputerze lub urządzeniu (także Ty), musi skorzystać z weryfikacji dwuetapowej. 

Dostęp do tej funkcji można uzyskać na większości platform, kierując się do Ustawienia> Prywatność> Zabezpieczenia> Weryfikacja dwuetapowa. Teraz musisz postępować według intuicyjnej instrukcji, która pokieruje Cię w dalszych krokach.

Jak zabezpieczyć konta social media?
Zaufane urządzenia

Przed zalogowaniem się do naszego konta należy upewnić się, że nasze urządzenie jest bezpieczne. Nie powinniśmy się logować do konta na urządzeniach w kafejkach internetowych lub komputerach uniwersytetów. Takie sprzęty są bardzo mocno narażone na posiadanie oprogramowania, które tuż po naszym zalogowaniu prześle nasze dane do hakera. Tak zwany Keylogger monitoruje aktywność użytkownika, a następnie przekazuje uzyskane dane osobom trzecim.

Dodatkowo urządzenie, na którym się logujemy, powinno mieć aktywną ochronę antywirusową, zaporę systemową i być regularnie skanowane w celu znalezienia potencjalnie szkodliwego oprogramowania. W ten sposób zminimalizujemy szanse na kradzież konta.

Jak zabezpieczyć konta social media?
Higiena haseł

konta social media hacker

Ustawienie trudnego do odgadnięcia hasła jest podstawową formą zabezpieczenia naszego konta social media. Warto regularnie dokonywać jego zmian. Posiadanie takiego samego hasła do wielu kont jest z pewnością wygodne, ale patrząc z perspektywy, że po dostaniu się w niepowołane ręce może nam mocno zaszkodzić – warto się zabezpieczyć. W przypadku problemów jego z wymyśleniem możemy skorzystać z generatorów takich jak Passwords Generator.

Alerty logowania

Konta social media mogą zostać wyposażone w powiadomienia o logowaniu, tak zwane alerty. Dzięki nim platforma, na której masz konto, wysyła Ci alerty bezpieczeństwa, by chronić Twoje konto przed dostępem innych osób. Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta, reagując natychmiast na wszystkie takie alerty otrzymane na telefonie lub w e-mailu. Alerty bezpieczeństwa wysyłaną są, gdy:

  • zostaną wykryte ważne działania na Twoim koncie, na przykład logowanie na nowym urządzeniu, zmiana hasła, nazwy użytkownika
  • zostanie wykryta podejrzana aktywność na Twoim koncie, na przykład wysłanie dużej liczby e-maili;
  • wprowadzone zostanie kilkukrotnie błędne hasło

Ogranicz dostępy

konta social media dostępy

Jednym z najważniejszych aspektów pod kątem bezpieczeństwa konta, w szczególności konta firmowego, jest ograniczenie dostępu do niego, do minimalnej liczby osób. Im więcej osób ma dostęp do Twojego konta social media, tym większe ryzyko niepożądanych działań. Dostęp do konta pozostaw najbardziej zaufanym osobom.

http://roti.nazwa.pl/nowastrona/menadzer-firmy-i-reklam-facebook-krok-po-kroku/

Polityka działania

konta social media polityka działania

Konta social media, to nie tylko kontakt ze znajomymi. Każdego dnia dziesiątki nowych firm dołączają do promowania swojej marki w Internecie i zakładają konta social media. Bardzo często marketing online wymaga skoordynowania dużego zespołu, który będzie działał na firmowych profilach. Przydatnym zabiegiem, szczególnie w przypadku systematycznego rozszerzania zespołu o nowych pracowników, jest wprowadzanie i spisanie standardów zachowań dotyczących konta social media.

Dokument ten nie musi być długi, ale powinien zawierać informacje na temat dobrych praktyk, bezpiecznego przechowywania haseł oraz zawierać normy, na przykład zmiany haseł co wyznaczony okres czasu.

http://roti.nazwa.pl/nowastrona/bledy-agencji-marketingowych/

Uwagi dotyczące nieprzekazywaniu kluczy i zasady dysponowania nimi będą przydatne zarówno dla obecnych pracowników, ponieważ będą formalnie spisane, a nie określone wyłącznie słownie i zebrane w jednym miejscu, jak i dla nowych członków zespołu, którzy po zapoznaniu się z dokumentem w szybki sposób pozyskają niezbędną wiedzę, a firma uniknie nieporozumień.

Podziel się:

Umów się na darmową konsultację.

Zarezerwuj termin i omów z nami potrzeby Twojej marki. Bezpłatnie.
Nasza strona korzysta z ciasteczek (pliki cookie). Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.
Polityka prywatności